This is an example of a HTML caption with a link.
غار نمکی و مزایای سلامتی آن
تاریخ نگارش :1393/12/23

غار نمکی و مزایای سلامتی آن

یکی از درمان‌های جدید که اخیرا برای بعضی بیماری‌های تنفسی و پوستی رایج شده، نمک درمانی در غارهای نمکی است. نمک خالص پزشکی به طور معمول کشنده باکتری‌ها و میکروب‌هاست. اتاق یا غار نمکی در حقیقت یک فضای ایجاد شده به صورت مصنوعی است که کلیه شرایط خاص غارهای طبیعی نمک را دارا می‌باشد. هذرات نمک ایجاد شده در هوا توسط این ژنراتورها به راحتی و به وسیله تنفس وارد سیستم تنفسی و ریه‌ها می‌شود، در نتیجه هوای موجود در این فضا توسط تجهیزات خاص و به ویژه ژنراتورهای مخصوص، کاملاً مشابه غارهای طبیعی نمک است. ه تمامی باکتری‌ها و میکروب‌هایی که در مسیر این ذرات قرار دارند از بین می‌روند و این امر به بهبود بیماری‌های تنفسی منجر می‌گردد.
این غارهای نمکی معمولاً برای درمان بیماری‌هایی نظیر آسم، برونشیت، سرماخوردگی، آنفلوآنزا و... و همچنین بیماری‌های پوستی مفید می‌باشد.
یونانیان باستان نیز به تأثیر مثبت و شگرف معادن نمک و غارهای نمکی بر روی بیماری‌های تنفسی و نیز بهبود بیماری‌های روانی پی برده بودند. در بحبوحه جنگ‌های جهانی نیز آلمانی‌ها برای بهبود تنفس سربازان خود قبل از اعزام به جبهه‌های جنگ، مدتی آن‌ها را به غارها و معادن نمک می‌فرستادند.
در دهه اخیر کشورهایی چون مجارستان، فنلاند، اتریش، اسلواکی، آلمان، انگلیس و آمریکا روش جدیدی برای توسعه صنعت توریسم درمانی ایجاد کردند و آن استفاده از میکروکلیمای ایجاد شده در غارها است که سالانه توده عظیم توریست داخلی و خارجی را جذب می‌کنند.
پژوهشهای انجام گرفته نشان می‌دهد که میکروکلیمای موجود در غارها به ویژه در غارهای نمکی قابلیت درمانی بالایی دارد. غارهای نمکی به دلیل داشتن عناصر خاصی چون منیزیم، ید، پتاسیم، سدیم، کلسیم، سلنیوم، برم و سایر عناصری که در فضای اطراف کم است نقش به سزایی در درمان بیماریهایی چون آلرژی‌ها، برونشیت، کم کاری غده تیروئید، بیماریهای قلبی، فشار خون، امراض پوستی، بیماریهای عصبی و استرس دارند. در حال حاضر شرکت‌های فعال توریستی در اسلواکی اقدام به ابتکاراتی در این زمینه نمودند و آن ساخت غارهای نمکی مصنوعی در هتلها و مراکز درمانی کشورهای اروپایی می‌باشد، این شرکتها نمک مورد نیاز را از کشورهای پاکستان، اکراین، لهستان و بستر دریا تامین می‌کنند. در هتلها این غارهای نمکی بیشتر در ابعاد 30 تا 60 متر مربع ساخته می‌شوند؛ در این غارها همه دیوارها و سقف از سیمان مخلوط با نمک ساخته شده و از لامپهای ماوراء بنفش و دستگاهای تهویه جهت استریزه کردن محیط استفاده می‌شود.
جمهوری چک در سال 2005 اولین غار نمکی مصنوعی را در کشور خود احداث کرد، طراحان این غار از 5/21 تن نمک بستر دریای سیاه که 20 میلیون سال سن داشتند در کف غار و بلوکهای نمک در دیوارها استفاده کردند، همچنین با طراحی آبشار نمکی در غار ید و منیزیم را در فضای غار پخش نمودند. این کشورها با این نوآوری در صنعت توریسم درمانی سالانه توده عظیمی از توریست‌ها را به سمت کشور خود جذب می‌کنند. به طور کلی، فوائد نمک درمانی را میتوان به قرار زیر برشمرد:
رفع دردهای عصبی، سیاتیک
رفع ضعف‌های عمومی و خستگی بدن
رفع سوء هاضمه، گازهای گوارشی. نفخ شکم
برطرف کردن امراض پوستی
رفع میگرن، سردردهای عصبی و تنش‌های عصبی
رفع درد کمر، درد مفاصل و مشکلات مربوط به آنها

بازدید : 3499 نفر

انتخاب زبان

984871.jpg    Untitled-2.jpg

پروژه ها

طراحي استخر هاي زيبا

ساخت استخر

طراحی سرامیک استخر

محاسبه طراحی و ساخت استخر

ساخت استخر

ساخت تصفیه خانه استخر

سونای خشک زیبا

استخر سونا جکوزی


طراحی سیستمهای استخر

اتمام پروژه وزارت خارجه و تقدیر وزیر از مدیریت شرکت آریان استخر

ثث.jpg                 

WWW.STARCHLON.COM

star.jpg

تبلیغات شما

Untitled-1.jpg