This is an example of a HTML caption with a link.
سونای نمکی
تاریخ نگارش :1393/12/23

تاریخچه نمک‌درمانی در جهان

شیوه درمان با نمک در حقیقت کشف تازه‌ای نیست. یونانیان باستان دریافته بودند که معادن نمک و غارهای نمکی تأثیر مثبت و شگرفی بر روی بیماری‌های تنفسی و همچنین بهبود بیماری‌های روانی دارند به نحوی که دریافته بودند افرادی که در معادن نمک کار می‌کنند هیچگاه به بیماری‌های تنفسی دچار نمی‌شوند. این افراد در گذشته دور و با استفاده از این تأثیرات موفق به درمان بیماریهای تنفسی و بهبود تنفس افراد مبتلا به این بیماری‌ها شده بودند. در بحبوهه جنگ‌های جهانی هم آلمانها برای بهبود تنفس سربازان خود قبل از اعزام به جنگ مدتی آنها را به غارها و معادن نمکی میفرستادند تا از تأثیرات شگرف نمک در بهبود سلامت سیستم تنفسی و عصبی بهره مند گردند.
ناگفته پیداست که نوع نمک مورد استفاده در غارهای نمکی و به تبع آن در اتاق‌های نمکی با نمک‌های خوراکی که در بسیاری موارد برای سلامت هم مضر هستند بسیار متفاوتند و نمک مورد استفاده در اتاق‌های نمکی نوع خاصی از نمک هستند که مصرف آن چه به صورت خوراکی و چه به صورت تنفسی مشکلی را برای سلامت ایجاد نمی‌کند.
نمک درمانی (Salt Therapy) استفاده آزمایشگاهی از تأثیر نمک در بهبود بیماری‌های تنفسی و به تبع آن بهبود بیماری‌های ناشی از اختلال در سیستم تنفسی است. مکانیسم این فرایند ایجاد شرایط موجود در معادن نمک طبیعی و غارهای نمک طبیعی به وسیله ژنراتورها و هواسازهای نمکی است. هوای ایجاد شده توسط این ژنراتورها کاملأ تمیز، خشک، عاری از میکروب و عاری از هرگونه مواد شیمیایی است.
نمک درمانی به روش نوین، در سال1982 در شوروی ابداع شد و از آن تاریخ تا به امروز میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا از فواید این روش درمانی بدون دارو جهت درمان و بهبود بیماری‌هایی نظیر آسم، گرفتگی مجاری تنفسی، سرفه‌های مزمن و غیره بهره مند شده‌اند.
موج دوم استفاده از روش‌های درمانی ابداع شده (نمک درمانی) و غارها و اتاق‌های نمکی از ابتدای سال 2009 شروع شده است. امروزه تقریبأ در تمامی کشورهای اروپایی، آمریکای شمالی (آمریکا و کانادا)، ژاپن و بسیاری از کشورهای دیگر این روش برای بهبود سلامت افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد و به سرعت در حال گسترش است.
هواسازهای غارهای مصنوعی نمکی (Dry Saline Diffuser) امروزه در اتحادیه اروپا (European Union) و آمریکا به عنوان یک ابزار پزشکی ثبت و آزمایش شده مورد استفاده قرار می‌گیرد. در تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا، انگلستان، کانادا، آمریکا و بیشتر کشورهای دیگر، این روش به عنوان یک جایگزین دارو برای بهبود بیماریهای تنفسی و روحی به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد به نحوی که در بسیاری از کشورهای اروپایی شرکت‌های بیمه‌ای قسمتی از هزینه‌های استفاده از غارهای نمکی را همانند دیگر خدمات درمانی و بهداشتی پرداخت می‌نمایند و افراد را به استفاده بیشتر از روش‌های طبیعی درمان و بهبود بیماری‌ها تشویق می‌نمایند.
انواع نمک‌های مورد نظر به روشی درمانی ابتکاری دکتر شوسلر به قرار زیر است:
کلسیم فلوراید    CALC.FLOUR
کلسیم فسفات    CAIC.PHOS
کلسیم سولفات    CALC.SULPN
آیرون فسفات    FERR.PHOS
پتاسیم کلراید    KALI.MUR
پتاسیم فسفات    KALI.PHOS
پتاسیم سولفات    KALI.SULPN
منگنزیوم فسفات    MAG.PHOS
سدیم کلراید    NAT.MUR
سدیم فسفات    NAT.MUR
سیلیکواکساید    SILICA

 

بازدید : 4130 نفر

انتخاب زبان

984871.jpg    Untitled-2.jpg

پروژه ها

پروژه استخر کرج

پروژه کرج

اجرای استخرهای شیشه ای

ساخت استخر سونا وجکوزی

سقف استخر

طراح و مجری استخرهای عمومی

استخر فرمانیه دیوار چینی


ساخت بزرگترین استخرها

اجرای سونای خشک

اتمام پروژه وزارت خارجه و تقدیر وزیر از مدیریت شرکت آریان استخر

ثث.jpg                 

WWW.STARCHLON.COM

star.jpg

تبلیغات شما

Untitled-1.jpg